Blok 97 - Líbya a Sýria sú v Schengene

Autor: Viliam Kusi | 8.9.2015 o 21:00 | (upravené 29.10.2015 o 17:03) Karma článku: 2,01 | Prečítané:  372x

- Európania po stáročia bránili dedovizeň vlastnými telami. Gréci pred Peržanmi, Rimania pred Púnmi a Húnmi, Španieli pred Arabmi, Slováci spolu s mnohými inými národmi pred Avarmi, Mongolmi a Osmanmi. Zbytočne...

____________________________________

_______________________________

__________________________________

___________________________________

_______________________________________

_________________________________________

________________________________________
postrehy trendy analýzy

- Veľa podnikateľov a politikov za uplynulých 25 rokov krajinu tunelovalo. Nájde sa už aj niekto, kto túto našu krajinku nevytuneluje ale vytunuje?

- Do schengenského priestoru Európskej únie sme prijali ďalšie dva štáty. Volný pohyb osôb máme už aj s Líbyou a Sýriou.

- Všetky štáty Európy veľmi podporujú alternatívne zdroje elektrickej energie. Zo štátneho rozpočtu tak tečú neskutočné prachy súkromným firmám, ktoré stavajú a prevádzkujú slnečné a veterné elektrárne. V Nemecku sa ale táto podpora robí trochu ináč, občanov to nestojí vôbec nič. Stačilo na to len jedno uznesenie vlády o zrušení atómových elektrární.

- Vraj nám teraz vládne palec na ruke podpredsedníčky parlamentu Laššákovej. Za vlády "zlepenca" dával vždy do laty koaličných poslancov výhražný ukazovák premiérky Radičovej. Počas volieb do európskeho parlamentu úradoval zdvihnutý prostredník občanov.

- Pán premiér si stráži svojich poslancov ako taký policajt... ako Robo-cop.

- Južní Slovania sú obdivuhodní ľudia. Napriek všetkému, na dovolenke pri Jadrane počujeme všade stále od každého len, že "nema problema".

- V každom národe sa nájdu aj ľudia, ktorí nemajú domov. Iba medzi Rómami nie sú žiadni bezdomovci. Svojich ľudí, ktorí sú na dne, si vždy zoberú medzi seba, ako keby boli jedna veľká rodina. Všetci Gádžovia by si z nich mali brať príklad.

- Obama a politici z Európskej únie zaviedli voči Rusku dištanc. Tvária sa pri tom, ako keby objavili Ameriku, ale veď u nás úplne ignorujeme ruskú kultúru už vyše 25 rokov.

- Držím palce Američanom, aby si v nadchádzajúcich voľbách zvolili za prezidenta ženu... len dúfam, že to nebude práve Hillary Clintonová.

- Keď som bol mladý, počúval som rádio Luxemburg... teraz na staré kolená musím počúvať Brusel z Belgicka.

- Žiadny štát sa nestal demokratickým bez obetí a hlbokého preorania celej spoločnosti... Číňanov v ich veľkej červenej krajine, by na to mal niekto upozorniť.

- Politici z Bruselu neochvejne stále zachraňujú Grécko... vôbec si nevšimli, že Gréci chcú vlastne z eurozóny a EÚ vystúpiť.

- Zdá sa, že Gréci ešte stále žijú v nejakom vysnívanom svete, plnom rôznych gréckych legiend a mýtov.

- Keby Židia skončili s rituálom mužskej obriezky, možno by sa cítili menej vykorenení.

- Niekto musí z funkcie odísť preto, že je korupčný... niekto preto, že nie je taký.

- Nezamestnaný na sociálke sú motivovaný... nerobiť nič.

- Grékom by sme mali všetko odpustiť... najmä ich dlhy.

- Študujte na vysokej škole... my všetci vám to radi zaplatíme.

- Podľa zákonov platných v Európe, trestne stíhaní sú len anti-semiti, anti-mohamedáni zatiaľ nie.

- Keď chceme pol litra "zadarmo", musíme si kúpiť celú dvojlitrovú fľašku malinovky. Ak chceme cestovať "zadarmo", musíme zobrať v jednom balíku aj ostatné opatrenia vlády.

________________________________
v parlamentnom bufete

SULÍK  - "Čo majú Gréci ešte urobiť, aby boli z eurozóny vylúčení?"

MOGHERINIOVÁ - "Aj v Číne sú veľké problémy, rast hrubého domáceho produktu tam klesol na 7%."

ORBÁN - "Plot na srbských hraniciach v Maďarsku sme už postavili. My, Maďari, v histórii sme Európu stále len bránili tak ako teraz pred tými hroznými Srbmi."

JUNCKER - "Problém s migrantmi spočíva predovšetkým v tom, že sa nájdu v Európe ešte aj takí politici, ktorí nechcú s prevádzačskou mafiou spolupracovať."

ZÁBORSKÁ - "Európska únia ide nezadržateľne vždy len smerom dopredu... metódou pokus-omyl."

LIPŠIC - "Kráľ Svätopluk usadil na našom území pár Starých Maďarov pôvodom zo strednej Ázie. Potom niekedy v stredoveku sme prijali medzi seba aj pár Rómov, pôvodom z Indie. Prečo by sa teda u nás nemohlo usadiť aj pár Afričanov."

POLLÁK - "V Taliansku Rómov z Rumunska nechcú, černochov z Afriky však áno. Nie je toto náhodou diskriminácia!?"

KUKAN - "Keď migrovali naši občania tmavšej pleti do Belgicka, Brusel nám ich promptne posielal späť. Teraz keď prichádzajú občania tmavšej pleti z Afriky, je len logické, že nám posielajú aj tých."

MEZENSKÁ - "Brusel nám chce poslať Berberov z Afriky, ale veď u nás máme už "ber-berov" viac ako je zdravé.

HRUŠOVSKÝ - "Predkovia Berberov a Tuarégov v Afrike od praveku chodili za čriedami rožného dobytka. Keď sa púšť stále viac rozširovala, začali kmene medzi sebou o pastviny bojovať. Niektorí radšej odišli až do stepí Ázie. Sú to stále nomádi, čo je na tom také čudné, že sa teraz, zhodou okolností, rozhodli kočovať práve na lúkach a pasienkoch EÚ."

HLINA - "Niektorí Afričania pre svoju bezpečnosť do EÚ emigrujú, niektorí iba tak obyčajne migrujú. Ale je vraj medzi nimi aj pár teroristických migrifičov."

ŠŤASTNÝ - "Naši hokejisti sú všetko veľmi milí a slušní chlapci. Najúspešnejší sú však športovci so zvýšeným egom. Preto som bol nielen taký dobrý politik, ale aj hokejista. Afričanov poznám, sú to naozaj sebavedomí ľudia. Z prideleného kontingentu by sme potom do nášho národného hokejového mužstva mohli angažovať aj pár černochov."

SULÍK - "V časoch neslobody som emigroval do západného Nemecka. Nemám preto teraz absolútne nič proti tomu, aby sa u nás usadilo pár Nemcov."

FICO - "Podľa predbežného rozdelenia kvót, mali by k nám prísť bývať stovky Afričanov. Ale čierny showman a politik Ibi Maiga sa od nás zo Slovenska odsťahoval a vrátil sa do rodného Mali. Mali by si to teda v Bruseli ešte trochu premyslieť či sme pre Afrických migrantov vhodná cieľová krajina."

MERKELOVÁ - "Obyvatelia Afriky cestujú po Stredozemnom mori do Európy bez platného cestovného lístka. Niekto sa tomu možno čuduje ale je len prirodzené, že občania čierneho kontinentu k nám prichádzajú, ako čierni pasažieri."

ROMPUY - "Európska únia má približne 500 miliónov obyvateľov a v krajinách 3. sveta žije 6 miliárd ľudí. Z toho 5 miliárd je v ohrození, majú teda plný nárok dostať u nás azyl."

TSIPRAS - "Severoamerická únia má vo zvyku raz za čas, vybombardovať nejaký štát Ázie, Afriky prípadne Európy. Utečencov zo Somálska, Iraku, Afganistanu, Srbska a Líbye budeme obratom hneď posielať na člnoch cez Atlantik."

POROŠENKO - "Afričania môžu prichádzať do Európskej únie v neobmedzenom množstve, pretože v niektorých krajinách tam vládnu oligarchovia, mafie, záujmové skupiny, choré ideológie, prípadne sú tam aj miestne ozbrojené konflikty. Na Ukrajine máme jedno, druhé aj tretie... ale my pri ceste do EU ešte stále potrebujeme víza."

JEŽIŠ - "Každý dobrý strom rodí dobré ovocie, planý strom rodí stále len zlé ovocie."

OBAMA - "U nás si kedysi americkí farmári museli Afričanov kupovať, v Európe si to vôbec neviete vážiť, že k vám prichádzajú úplne dobrovoľne."

Cheb Mami + Susheela Raman

____________________________________
program na dnes

TÁTO KRAJINA NIE JE PRE STARÝCH: Diskusná relácia o II. pilieri dôchodkového sporenia.

50x A STÁLE AKO PO PRVÝ RAZ: O sľuboch politikov, ešte furt nás vedia odrbať.

VOLGA, VOLGA: Súťaž hudobných skupín o vyleštený automobil Volga. Hudobníci navzájom bojujú na pódiu a robia si rôzne podrazy aj v zákulisí. Je to veľmi obľúbený film V. Putina.

PREFÍKANÁ BANDA: V úlohe predsedkyne slovenskej vlády je šarmantná herečka Jaime Murray.

PO ČOM ŽENY TÚŽIA: Rozhovor s missis Hillary Clintonovou.

UTEČENEC: Nekonečný seriál. Každý utečenec zo Slovenska si stavia v niektorej rozvojovej krajine, vilu za milióny dolárov.

BOJ O MOSKVU: Podmaniť si širokú a dlhú ruskú krajinu sa pokúšalo už viacero dobyvateľov. Tatári, Turci, Poliaci, Švédi, Francúzi, Nemci, zhromaždili na tento účel mohutné armády. Podarí sa prezidentovi Obamovi, dobiť Moskvu a Rusko sankciami?

VRTIEŤ PSOM: Pán premiér si stále, a veľmi úspešne udržiava od všetkých opozičných politikov patričný odstup.

AIR FORCE ONE: O prezidentovi, ktorý neúnavne unáša vládne lietadlo do Popradu.

AKO SOM ROZPÚTAL 2. SVETOVÚ VOJNU: Z filmu je už konečne každému jasné, že všetkému zlému na Zemeguli je na vine premiér Fico.

PASTI, PASTI, PASTIČKY: Dokument mapuje praktiky politických strán v predvolebnej kampani.

_________________________________
fabrika

Severoamerická únia v poslednom čase rozširuje spoluprácu a obchodnú výmenu s “Ostrovom slobody”. Aj prezident Obama sa v tejto súvislosti vyjadril, že 50 rokov politiky izolácie Kuby neviedlo k ničomu… skúsi to vraj teraz s Ruskom.

группа фабрика - не родись красивой (2013) 
Dievčatá na seba strhli pozornosť v prvej sérii ruskej televíznej "Superstár" - Fabrika hviezd / Фа́брика звёзд (2002). Skončili na druhom mieste. Zloženie sa od založenia skupiny Fabrika / Фабрика menilo.

zľava: Sati Kazanova / Сати (Сатаней) Казанова (1982 Baksanskij rajón - Kaukaz), Ira Toneva / Ира Тонева (1977 Moskovská oblasť), Marija Alalykina / Мария Алалыкина (1983 Moskva), Saša Saveľeva / Саша Савельева (1983 Moskva).zľava: Sati Kazanova / Сати (Сатаней) Казанова (1982 Baksanskij rajón - Kaukaz), Ira Toneva / Ира Тонева (1977 Moskovská oblasť), Marija Alalykina / Мария Алалыкина (1983 Moskva), Saša Saveľeva / Саша Савельева (1983 Moskva).

Dnes už v zostave dve baby z fotky chýbajú ale pribudla čiernovláska z videa Kaťja Li / Екатерина Ли (Kabardsko-Balkarská Republika 1984).
+официальный сайтзолотoй граммофoн

группа Челси (Chelsea band) - Чужая невеста (2007) 
Chlapcov z Čelsi / Челси dali dohromady v šiestej sérii televíznej talentovej súťaže „Fabrika hviezd“ (2006). Prvé miesto v ruskej hitparáde „Zlatý gramofón“ získali zatiaľ s tromi pesničkami.

Denis Petrov, Arseňij Boroďin, Roman Archipov, Alexej Korzin / Денис Петров, Арсений Бородин, Роман Архипов, Алексей Корзин (Odkjaľ chlapci pochádzajú a ktorí sú ročňík, mi je naozaj úplňe jedno.)Denis Petrov, Arseňij Boroďin, Roman Archipov, Alexej Korzin / Денис Петров, Арсений Бородин, Роман Архипов, Алексей Корзин (Odkjaľ chlapci pochádzajú a ktorí sú ročňík, mi je naozaj úplňe jedno.)

V súčasnosti má výrobok Fabriky hviezd, skupina Čelsi, tiež už iba troch členov, ako dievčenská Fabrika. Chýba Roman, na fotke druhí sprava.
+

Оля Полякова - Люли / Lambáda  
Oľga Poljakova (1984) sa narodila v meste Vinnica na Ukrajine. Jej mama je doktorka, otec diplomat (na Kube). Vyštudovala konzervatórium (operný spev) a univerzitu v Kyjeve. Pesnička Люли a video je z r. 2013.


P. S. Až teraz som pochopil, prečo asi tá úplná ignorácia, ruskej a ukrajinskej kultúry, zo strany všetkých médií. Možno sú tie naše a Obamove sankcie a dištanc od všetkého ruského (najmä od populárnej hudby) aj celkom na mieste. :)
+
Русские мелодрамы, смотреть онлайн фильм, сериал, драма

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?